Prejsť na hlavný obsah

Viktor & Rolf

Viktor & Rolf

Už dlhé roky rozmazávajú hranice medzi módou a umením. Viktor Horsting a Rolf Snoeren si pod značkou Viktor & Rolf svojím nekonvenčným prístupom získali celosvetové uznanie a rešpekt vo svete luxusnej módy. Od návrhárstva odevov k tvorbe vôní však vedie len krátka cesta a Viktor & Rolf si čoskoro vybudovali silné meno aj medzi parfémami. Hneď na prvýkrát si podmanili svet explóziou kvetín v podobe dámskej vône Viktor & Rolf Flowerbomb.

Ich dielu v oblasti módy nikdy nechýbajú neočakávané kontrasty, surrealistická elegancia a okázalá krása. Spájajú nespojiteľné a neboja sa ani provokácie v oblasti haute couture. V prípade parfumérskej tvorby sa dvojica umelcov považuje skôr za rozprávača príbehov a vône vníma ako silné médium. Vidí v nich jedinečnú možnosť zotrieť priepasť medzi umením predvádzaným na móle a tým, čo sa skutočne premietne do reality každodenného života.

Na úspech aj v tejto brandži nadviazali bestsellery ako je pánska vôňa Viktor & Rolf Spicebomb alebo úplne neodolateľná parfumovaná voda Viktor & Rolf Bonbon.

celý text skryť text