Prejsť na hlavný obsah

Kávová kozmetika

Kávovník arabský, z ktorého sa kávové bobule zberajú, je africký strom dorastajúci do výšky až 8 metrov. Každá bobuľa obsahuje 2 – 3 kávové zrnká, sú zelenej farby bez výraznej vône či chuti. Kávové zrná obsahujú kyselinu chlorogénovú a kofeín, obe tieto látky sú vyhľadávanými antioxidantmi.

 

Vďaka svojím regeneračným a vyživujúcim účinkom sa káva stala obľúbenou ingredienciou v kozmetickom priemysle. Účinne bojuje proti prejavom celulitídy, znižuje viditeľnosť strií a zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke.

Vlastnosti kávy

Káva je jednou z najvýznamnejších obchodných komodít, a práve vďaka obsahu účinných látok je aj vyhľadávanou skrášľujúcou ingredienciou. Kávové zrná obsahujú kyselinu chlorogénovú, ktorá bojuje proti účinkom voľných radikálov, vyživujúcu kyselinu linolovú a olejovú a prospešné minerály.

Účinky kávy na pleť

  • Zabraňuje prílišnému vysušovaniu kože, naopak, vyživuje a hydratuje ju.
  • Dodáva pokožke jas, zlepšuje cirkuláciu krvi a znižuje tak známky únavy.
  • Napomáha regenerácii pokožky a zabraňuje predčasnému starnutiu pleti, chráni pleť pred pôsobením voľných radikálov.
  • Znižuje viditeľnosť jaziev a bojuje proti prejavom celulitídy a striám.
  • Zmierňuje opuchy a je účinným bojovníkom proti tmavým kruhom a vačkom pod očami.

Účinky kávy na vlasy

  • V káve obsiahnutý kofeín stimuluje rast vlasov a zmierňuje ich vypadávanie.
  • Napomáha celkovej regenerácii vlasovej pokožky, vyživuje a hydratuje vlasové korienky.
  • Zabraňuje vysušovaniu vlasovej pokožky.

Kozmetika s kávou

Kávová kozmetika sa teší veľkej obľube a je vhodná pre všetky typy pleti a všetky vekové kategórie. Na notino.sk nájdete celý rad produktov s obsahom tejto blahodarnej látky. Vyživujúce účinky na problematickú pleťmaska na tvár z kávy, hydratačné má kávový esenciálny olej. Vyskúšať môžete aj povzbudivý kávový sprchový gél alebo telový kávový scrub či peeling.

Kávový peeling na pleť a telo pomáha odstraňovať a rozpúšťať odumreté kožné bunky bez poškodenia pleti. Pokožka bude po ňom krásne hladká, vyživená a rozjasnená. Kávový scrub pôsobí omnoho intenzívnejšie než peeling. Pomocou abrazívnych častíc mechanicky odstraňuje odumretú kožu, silne prekrvuje pokožku a čistí pleť.

Objavte kávovú kozmetiku na notino.sk. Doprajte pleti v zimných mesiacoch účinnú výživu a regeneráciu, v lete zase pokožku bez jazvičiek a celulitídy. Užite si kávové skrášľovanie už dnes!

celý text skryť text