Prejsť na hlavný obsah

Kolagén na pleť a vlasy

Čo je kolagén? Je základným prvkom bunkovej architektúry, ktorá pomáha udržovať štruktúru, pevnosť a odolnosť kože. Ide o proteín, ktorý sa nachádza v živočíšnej podobe (kosti, koža), ale nájdeme aj jeho rastlinnú alternatívu, ktorá sa získava z nutrične bohatej riasy zvanej írsky mach.

 

Pre kozmetický a zdravotnícky priemysel sa okrem hovädzieho a bravčového kolagénu využíva aj rybí kolagén, ktorý sa vstrebáva najlepšie.

Vlastnosti kolagénu

Kolagén má zázračnú vlastnosť rýchlo redukovať kožné nerovnosti a rovnako ako kyselina hyalurónová vie viazať veľké množstvo vody, preto sú kolagén a kyselina hyalurónová v anti-age kozmetike jedny z najžiadanejších látok chrániacich pleť proti prejavom starnutia.

Účinky kolagénu na pleť

  • Pôsobí v hlbších vrstvách kože, kde stimuluje obnovu buniek a udržuje pokožku pevnú a pružnú.
  • Redukuje vrásky a na pokožke vytvára ochranný film, chráni tak pleť pred pôsobením vonkajších vplyvov.
  • Viaže veľké množstvo vody, tým pleť udržuje dlhodobo hydratovanú.
  • Rozjasňuje pleť a zjednocuje jej farbu.
  • Pôsobí proti pigmentovým škvrnám.

Účinky kolagénu na vlasy

  • Zlepšuje celkovú kvalitu vlasov, uhladzuje vlasy po celej dĺžke a dodáva lesk.
  • Stará sa o pokožku hlavy a udržuje ju hydratovanú.
  • Dodáva vlasom objem.
  • Chráni vlasy pred lámaním a štiepením.
  • Zabraňuje nadmernému padaniu vlasov.

Kozmetika s kolagénom

Kolagén v ľudskom tele tvorí asi tretinu všetkých proteínov. Už v 25. rokoch naše telo začne produkciu kolagénu znižovať a hlavne po 40. roku dochádza k jeho úbytku až o 1 % ročne. Nezdravý životný štýl, nadmerné slnenie a genetické predispozície navyše urýchľujú úbytok kolagénu v tele, preto ho musíme telu dodávať pomocou doplnkov stravy (čistý kolagén) a kvalitnej starostlivosti o pleť a vlasy.

Pre ženy je dôležité, že kolagén je súčasťou produktov ošetrujúcich pleť – krémy a séra, intenzívna anti-age kozmetika starajúca sa o zrelú pleť a bežná dekoratívna kozmetika. Je vhodný pre všetky typy pleti, hlavne suchú, dehydrovanú a zrelú pleť.

Najlepší kolagén na pleť, ktorý je v súčasnosti najvyhľadávanejšou látkou v produktoch starostlivosti o zrelú pleť, je už zmieňovaný rybí kolagén (morský). Nájdete ho v kolagénových krémoch, vyživujúcich sérach a ošetrujúcich maskách.

Vlasové produkty s kolagénom pomáhajú regenerovať a vyživovať vlasové vlákna a starajú sa o pokožku hlavy, čo je alfou a omegou krásnych vlasov.

Začnite so starostlivosťou o pleť s kolagénom už dnes a jeho blahodarné účinky na seba nenechajú dlho čakať.

celý text skryť text