Prejsť na hlavný obsah

Medová kozmetika

Včelí med je hutná tekutina sladkej chuti, ktorú produkujú včelie robotnice z nektáru získaného z kvetov rastlín. Med obsahuje celý rad prospešných vitamínov (A, vitamíny skupiny B, C, D, E, H, K), minerálnych látok (draslík, železo, vápnik a mnoho ďalších) a enzýmov.

 

Med urýchľuje regeneráciu kože, upokojuje podráždenie, udržuje pokožku krásnu bez raných prejavov starnutia, a preto si našiel veľké uplatnenie v kozmetickom priemysle.

Vlastnosti medu

Med sa považuje za všeobecne prospešnú a všestrannú látku. Vyživuje pokožku a bojuje proti škodlivým voľným radikálom, ktoré urýchľujú starnutie pleti.

Účinky medu na pleť

  • Med má priaznivé účinky na tvár a akné. Urýchľuje regeneráciu kože, upokojuje podráždenie a zápalové reakcie problematickej pleti. Pomáha zmierniť viditeľnosť jaziev po akné a drobných poraneniach.
  • Udržuje pleť hydratovanú, reguluje pH pokožky a chráni bunky pred poškodením.
  • Znižuje viditeľnosť pigmentových škvŕn.
  • Pôsobí ako silný antioxidant a bojuje proti prejavom starnutia pokožky.

Účinky medu na vlasy

  • Zmäkčuje a vyživuje vlasové vlákno po celej dĺžke, zároveň sa stará o pokožku hlavy a vlasové korienky.
  • Upokojuje podráždenie pokožky hlavy a zmierňuje prejavy alergických reakcií pokožky. Pomôže vám napríklad maska na vlasy z medu.

Kozmetika s medom

Medová kozmetika je vhodná pre všetky typy pleti a všetky vekové kategórie. Je dobre znášaná aj pri dlhodobom používaní, pozor si dajte len v prípade, že trpíte alergiou na včelie produkty.

Med pomáha ničiť baktérie a má čistiace účinky, preto sa odporúča aj na problematickú pleť. Suchá a dehydrovaná pleť si zaslúži jemnú starostlivosť krémov s obsahom medu, plátenná pleťová maska z medu a ďalších prospešných látok zase navráti pleti žiarivosť a energiu v priebehu krátkej chvíľky. Medový balzam na pery bude vaším obľúbeným spoločníkom v boji s popraskanými perami.

Na notino.sk nájdete široký rad vyživujúcej pleťovej kozmetiky, sprchových gélov starajúcich sa o zdravie pokožky pri častom sprchovaní a hydratačnej vlasovej kozmetiky s medom.

Objavte medovú kozmetiku na notino.sk a doprajte si ošetrujúcu kúru, s ktorou si budete pripadať ako v bavlnke. Medová maska na tvár alebo na vlasy spríjemní každú chvíľku skrášľovania a po náročnom dni dodá pleti a vlasom sviežosť a jas.

celý text skryť text