Dermokozmetika

Odporúčané

Čo je dermatokozmetika?

Dermatokozmetika je špecifická kategória prípravkov starostlivosti o pokožku, ktorá zodpovedá náročným požiadavkám farmaceutického priemyslu. Produkty sú vytvárané v spolupráci s odborníkmi v oblasti starostlivosti o pleť (dermatológmi, pediatrami, oftalmológmi, lekárnikmi) a sú založené na vysokej účinnosti a bezpečnosti potvrdenej klinickými štúdiami.

Dermatokozmetické prípravky sú hypoalergénne, sú vhodné aj pre citlivú pleť a spĺňajú prísne požiadavky a postupy výroby, ktoré sú odlišné od bežnej kozmetickej starostlivosti.

Dermatokozmetika je charakterizovaná úzkou spoluprácou s dermatológmi pri výrobe a testovaní, a tak ponúka maximálnu účinnosť a bezpečnosť lekárenského prostredia, vďaka čomu je občas laicky označovaná ako „lekárenská kozmetika“.

Vďaka znalostiam z oblasti výskumu, dermatológie, kozmetológie ale aj farmácii prinášajú dermatokozmetické značky na trh stále nové expertízy a inovácie s cieľom ponúknuť klientom tie najmodernejšie a najúčinnejšie riešenia v starostlivosti o pleť. 

Dermatokozmetiku môže používať ktokoľvek; ženy a muži všetkých vekových kategórií vrátane detí. Vyberie si každý, koho zaujíma, ako sa prípravky vyrábajú a čo obsahujú, a hlavne komu nie je jedno, akú kozmetiku používa a chce sa zveriť do rúk expertov v danej oblasti pre konkrétne riešenie v starostlivosti o pleť.

Dermatokozmetika je vhodná aj pre osoby s citlivou pleťou, ktoré očakávajú spoľahlivé výsledky a ktoré volia kvalitu, bezpečnosť a garanciu.