Parfémy Gucci

O značke Gucci

Progresívna, inovatívna a smer udávajúca – značka Gucci formuje svet módy už takmer sto rokov. Jej moderné a eklektické výrobky predstavujú vrchol talianskeho remeselného umenia a sú neprekonateľné svojou kvalitou a dôrazom na detail.

Na začiatku všetkého stál v roku 1921 nenápadný muž Guccio Gucci, ktorý si založil dielňu na spracovanie kože. Zrejme mu vtedy vôbec nenapadlo, že dal práve meno módnej legende, ktorá raz dobije svet.

Dnes značka Gucci nežiari iba na prehliadkových mólach, svoje kolekcie rozšírila o ďalšie módne doplnky a tiež kozmetiku a parfémy. Medzi tie najznámejšie patrí určite aromatická vôňa pre mužov Gucci Guilty alebo romantická kvetinová vôňa pre ženy Gucci Bloom.

Podľa vízie aktuálneho tvorivého riaditeľa Alessandra Micheleho značka Gucci po novom definovala luxus pre 21. storočie a upevnila svoju pozíciu jedného z najžiadanejších módnych domov na svete.

Prečítajte si viac o značke Gucci.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Gucci – parfum inšpirovaný čistým luxusom!

Značka Gucci s logom dvoch spletených G patrí k neomylným symbolom pre talianske návrhárske umenie, štýlovú módu ako aj výnimočné parfémy. Je považovaná za najprestížnejšiu a snáď aj najlepšie rozpoznateľnú značku na svete. Nie je teda prekvapujúce, že patrí medzi tie najpredávanejšie s ročnými výnosmi dosahujúcimi neuveriteľných osem miliárd amerických dolárov.

Na začiatku všetkého stál muž s obyčajným snom

Módny dom Gucci je medzinárodná spoločnosť, ktorá má svoj pôvod vo Florencii v Taliansku. Luxusná značka bola založená v roku 1921, kedy bol otvorený butik s výrobkami z vysoko kvalitnej kože a s vybavením pre jazdu na koni. Guccio Gucci bol známy svojou láskou ku koňom, ktorú pretavil aj do svojich výrobkov. Počas niekoľkých rokov si značka Gucci vydobyla taký úspech, že prilákala aj známu a predovšetkým solventnú klientelu, ktorá prahla po kabelkách inšpirovaných jazdeckými taškami, topánkach, či rukaviciach z jeho dielne.

Legendárne kúsky značky Gucci

Keď bolo Taliansko v 40. rokoch minulého storočia pod fašistickou diktatúrou, bolo ťažké obchodovať s kožou. Preto spoločnosť experimentovala aj s inými materiálmi. A tak sa začali vyrábať popri oblečení i doplnky. Zrejme najviac ikonickým kúskom z dielne značky Gucci sú tzv. Loafers shoes, topánky s typickým pozláteným zubadlom. Prvýkrát sa objavili v roku 1932 a tie pôvodné sú dodnes uložené v newyorkskom Múzeu moderného umenia. Podobne známou je aj kabelka s bambusovou rúčkou z roku 1947. Oba doplnky sú dodnes veľmi populárne a považované za nestarnúcu klasiku.

Gucci: parfém, ktorý rozpráva príbehy

Mnohí neľutujú, že zaplatia  vysokú cenu za originálny parfém Gucci. Nakoniec, ak sa preň rozhodnete, získate luxusnú vôňu v neuveriteľne krásnej fľaške. A ešte viac: každý Gucci parfém rozpráva osobitný príbeh. Nechajte sa očariť týmito voňavými príbehmi! Nájdite parfum, ktorý vyhovuje vášmu osobnému príbehu online na notino.sk! Či už klasická vôňa ako Gucci Rush či Flora by Gucci alebo novinky, jednotlivo alebo v súprave: luxusná značka ponúka široký výber vôní pre mužov a ženy.

Takmer každá voňavka Gucci nastoľuje dobové trendy a mnohé z nich sa už stali klasikou. Vďaka logu GG majú všetky fľaše vysokú rozpoznateľnosť a dekoratívny vzhľad. To ich kombinuje s módnymi výtvormi talianskeho domu, či už ide o neobvyklé hodvábne šatky alebo tvary kabeliek.

Gucci parfémy pre ženy

S parfémom Gucci sa každá žena môže cítiť výnimočne. Nájdite tú pravú vôňu pre každú náladu a príležitosť. Kolekcia Gucci Guilty prináša pravdepodobne jedny z najelegantnejších luxusných dámskych parfumov. Flakón sám osebe je klenot zaobalený v zlate. Guilty je zmyselná orientálno-kvetinová vôňa pre modernú a nezávislú ženu.

Gucci Bamboo je zase dokonalým doplnkom silnej ženy, ktorá má vycibrený vkus a je inšpiráciou pre všetkých ľudí vo svojom okolí. Jedným z najznámejších dizajnových symbolov Gucci, bambus, sa stal inšpiráciou pre túto vôňu, ktorá je jemná a zároveň intenzívna. Jej zloženie drevitých a teplých vôní srdca a bázových tónov kontrastuje s exotickými kvetinovými akordmi.

Gucci Bloom patrí do novej generácie dámskych vôní talianskeho módneho domu. Je to prvý parfém, ktorý vznikol pod vedením kreatívneho tvorcu Alessandra Michele, pre ktorého sa kvetiny vo všetkých formách a tvaroch stali doslova jeho posadnutosťou. Táto kvetinová, krémová povaha vône je trochu zasnená a pripomína kvitnúcu vôňu záhrady.

Pre šarmantné a neodolateľné ženy, ktoré vedia pritiahnuť pozornsoť a stať sa hviezdou večera, je dokonalým parfémom Gucci Première. Parfumovaná voda celá ponorená v zlatom flakóne bola inšpirovaná couture kolekciou Gucci Première navrhnutou pre filmový festival v Cannes v roku 2010.

Gucci parfémy pre mužov

Pánsky parfém od Gucci vás presvedčí o jeho špeciálnych vlastnostiach. Napríklad nápadný Gucci Guilty pour Homme. Pre sebaistého a silného muža je Gucci Guilty parfém tou správnou vôňou. V úvode sa dokonale prepája sviežosť citróna s aromatickou levanduľou, ktoré tvoria hlavu tejto toaletnej vody. Po chvíli tieto tóny doplní aróma kvetu afrického pomarančovníka, ktoré dodáva vôni potrebnú hĺbku a zmyselnosť. Celá kompozícia stojí na základe podmanivého cédrového dreva a jemne sladkej vanilky.

Pánska vôňa Gucci Guilty vyžaruje elegantné kúzlo, ktoré obklopuje nebojácneho muža, ktorý sa hravo odoláva všetkým nebezpečenstvám života. Taký je aj variant Gucci Guilty Intense Pour Homme v dizajnovo minimalistickom čiernom flakóne. Ide o nasledovníka a výraznejšiu verziu toaletnej vody Guilty Pour Homme, na trhu sa objavila v roku 2011.

Ako napovedá už samotný názov kolekcie, vône Gucci Guilty sú zvodné, plné až hriešneho pôžitku. Sú určené pre mužov, ktorí hrajú podľa svojich vlastných pravidiel a uťívajú si život plnými dúškami. Ženám sa hlava určite zatočí aj s Gucci Guilty Black Pour Homme. Hlavnými ingredienciami produktu sú tóny koriandra, levandule a pomaranča, ktoré robia z parfému zvodnú kompozíciu, dokonale vyjadrujúcu silu vašej osobnosti a vašej charizmy.

Jedna z najžiadanejších módnych značiek

Pojem Gucci má skrátka cveng a každý už pri jeho vyslovení vie, že kombinuje pôvab a luxus, ale aj skutočne kvalitné spracovanie a skvelý dizajn. To sa rovnako týka dámskej a pánskej módy a doplnkov, ako aj parfémov. Je tomu tak aj preto, že spoločnosť sa snaží zachovať tradíciu, ale stále ju vylepšuje o moderné prvky, aby vytvorila dokonalý produkt.