Prejsť na hlavný obsah

Krémy so slimačím extraktom

Krém so slimačím extraktom môže znieť odpudzujúco. No zázračné vlastnosti tejto kozmetiky vás rýchlo presvedčia o opaku. Legendárne pleťové masky, séra a krémy so slimačím slizom sú pre svoje omladzujúce účinky populárne nielen v kórejskej kozmetike.

 

Sú bohaté na vitamíny A, E, C a kolagén, ktorý bojuje s prejavmi starnutia pleti. Elastín sa potom postará o pevnosť a pružnosť pokožky.

K objaveniu slimačieho extraktu došlo vlastne náhodnou. Robotníci pracujúci na slimačích farmách v Južnej Afrike mali neskutočne jemnú pokožku na rukách a všetky škrabance sa im regenerovali omnoho rýchlejšie než obvykle. Lekár, ktorý na farme pracoval, začal skúmať sliz, ktorý slimákom umožňuje pohyb. Týmto náhodným výskumom sa zistilo, že sliz obsahuje množstvo látok prospešných koži.

Slimačí sliz sa na kozmetické účely získava nenásilnou formou. Slimák sa najprv očistí, prechádza špeciálnou procedúrou a po odobraní extraktu sa nepoškodený a zdravý vracia do chovu.

Vlastnosti slimačieho extraktu

Slimačí extrakt je plný pleti prospešných látok ako je kyselina hyalurónová, kolagén, alantoín, vitamíny a glykoproteíny. Nielenže táto prírodná látka pomáha pleť chrániť pred poškodením a škodlivým UV žiarením, ale jej aj navracia mladistvý vzhľad a pružnosť.

Účinky slimačieho extraktu na pleť

  • Stimuluje bunky k regenerácii a má zvláčňujúce účinky na pokožku.
  • Vyhladzuje pokožku, intenzívne ju hydratuje a zlepšuje jej štruktúru.
  • Stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, bojuje proti vráskam a škodlivým vonkajším vplyvom.
  • Upokojuje podráždenie pleti a zmierňuje prejavy začervenania.
  • Presvetľuje nežiaducu pigmentáciu pleti a regeneruje jazvy.
  • Redukuje nadmernú tvorbu mazu v mazových žliazkach. Slimačí sliz tak pomáha na akné a zároveň sťahuje póry.
  • Jemne ošetruje slnkom poškodenú pleť.

Kozmetika so slimačím extraktom

Práve vďaka neuveriteľne vyvinutej schopnosti slimákov rýchlo sa regenerovať si slimačí extrakt okamžite našiel uplatnenie v kozmetickom priemysle. Pleťová kozmetika so slimačím extraktom je vhodná pre všetky vekové kategórie a používa sa aj na problematickú a citlivú pleť.

Veľmi suchá a šupinatá pokožka si vďaka účinkom slimačieho gélu udrží dlhodobú hydratáciu a jemnosť. Slimačie sérum sa postará o omladenie zrelej pleti a intenzívnu starostlivosť o aknóznu pleť. Slimačí krém a slimačia maska dokonale vypnú pleť, zbavia ju tmavšej pigmentácie a zjemnia jazvičky po akné. Čistiace produkty na pleť so slimačím extraktom zase pomáhajú účinne odstrániť odumreté bunky a regenerovať poškodenú pleť.

Niet divu, že sa kozmetika so slimačím slizom stala hitom po celom svete. Na notino.sk nájdete celý rad produktov, ktoré vám budú každý deň omladzovať pleť a zanechávať ju krásne hladkú a pružnú. Vyskúšajte plátennú masku, očný gél či krém so slimačím slizom a jeho zázračný účinok aj vy!

celý text skryť text