Kamenec

Kamenec nahradí deodorant aj vodu po holení

Nepoznáme univerzálnejšieho a zároveň prírodnejšieho parťáka než je kamenec. Nahradí vám deodorant, vodu po holení alebo prípravok po bodnutí hmyzom. Kamenec je minerál, ktorý vzniká oxidáciou prírodného draselného hliníka. Nemá žiadnu vôňu, na poličke v kúpeľni veľa miesta nezaberie a jeden kúsok vám vydrží pokojne aj rok.

Pred použitím kamenec vždy opláchnite, aby sa trochu rozpustil. Inak nebude fungovať. Potom ho vždy opláchnite a nechajte uschnúť.

Kamenec po holení

Hoci prácu so žiletkou zvládate perfektne, niekedy sa poreže každý z nás. No s kamencom vás to až tak trápiť nemusí. Pokožku navlhčite, priložte kamenec a rana sa rýchlejšie zacelí. Najprv ucítite pálenie, keď kamenec ranu čistí, ale to o chvíľu odznie.

Kamenec proti poteniu

Hoci kamenec nevonia, s prehľadom nahradí deodorant a navyše na oblečení nezanecháva škvrny. Funguje tak, že na seba viaže čiastočky vody, čím neutralizuje pach potu. A zároveň obmedzuje jeho tvorbu.

Kamenec na štípance a spálenú pokožku

Kamenec nie je skvelý len na holenie. Nedáte na neho dopustiť aj vo chvíli, keď sa do vás zabodne komár. Tento minerál ranu čistí, mierni bolesť a prípadný opuch. Príjemne ochladí aj slnkom či platňou variča popálenú pokožku.

Kamenec má skvelé sťahujúce účinky, takže je ideálnym pomocníkom na celý rad kožných problémov. Mierni aj kruhy pod očami alebo zjemňuje pleť priaznivým pH.