Prejsť na hlavný obsah

Kyselina glykolová

Kyselina glykolová (glycolic acid) je najjednoduchšia AHA-kyselina prirodzene sa vyskytujúca v ovocí a cukornatých rastlinách (cukrová trstina). Vďaka svojim malým molekulám veľmi ľahko preniká do kože a ide tak o najvyužívanejšiu hydroxykyselinu v produktoch starostlivosti o pleť.

 

Glykolová kyselina sa využíva hlavne ako chemický peeling v dermatológii a v kozmetike na domáce použitie, medzi jej výnimočné schopnosti totiž patrí vyhladzovanie vrások a jaziev po akné a celková úprava vzhľadu pokožky. Využíva sa aj na bielenie pigmentov pri hyperpigmentácii a pri ďalších kožných problémoch.

Vlastnosti kyseliny glykolovej

Kyselina glykolová znižuje súdržnosť buniek v pokožke a zabraňuje tým tvorbe zrohovatených vrstiev kože. Tento prírodný chemický peeling navyše viaže veľké množstvo vody k bunkám a pleť je po jej použití jemná a dokonale hydratovaná.

Kyselina glykolová na pleť

  • Regeneruje a hydratuje pleť a zjednocuje jej tón.
  • Pomáha vyhladzovať vrásky, podporuje tvorbu kolagénu a celkovo obmedzuje prejavy starnutia.
  • Znižuje viditeľnosť jaziev po akné a pigmentových škvŕn.
  • Bojuje proti akné a čiernym bodkám. Navyše účinne sťahuje póry.
  • Pomáha v boji proti striám. Vďaka exfoliačným účinkom totiž rýchlo odstraňuje odumreté bunky a zlepšuje celkovú štruktúru pokožky.

Kyselina glykolová v kozmetike

Všestranná kyselina glykolová má skutočne blahodarné účinky. Preto ju nájdeme nielen v pleťovej a telovej kozmetike a v produktoch proti striám, ale aj v make-upe a vlasovej starostlivosti. Kyselina glykolová na pleť pôsobí všeobecne priaznivo a je úplne bezpečná. No ak máte precitlivenú pleť, najprv sa o použití produktov s kyselinou glykolovou poraďte s dermatológom.

Doprajte si jemný peeling kyselinou glykolovou aj vy! Stavte na omladzujúci glykolový krém, exfoliačné sérum, intenzívne nočné ampulky proti pigmentovým škvrnám alebo tonikum s kyselinou glykolovou proti akné a užite si krásne jemnú, čistú a zjednotenú pleť.

Zaujala vás kyselina glykolová? Spoznajte aj ďalšie zložky kozmetiky, ako je tea tree olej alebo vitamín E.

celý text skryť text