Skip to main content

Make-up na mastnú pleť

Najpredávanejšie

Užite si zamatovo matný vzhľad a pleť bez jedinej chybičky! Vyberte si dlhotrvajúci zmatňujúci make-up pre mastnú pleť, ktorý dovolí vašej pokožke dýchať.

Ako spoznať mastnú pleť?

Kým siahnete po make-upe na mastnú pleť, uistite sa, že tento typ pleti naozaj máte. Mastná pleť si vyžaduje kvalitnú a dôkladnú starostlivosť pri líčení aj odličovaní. Mastnú pleť máte, ak:

  • sa vám často a veľmi leskne
  • sa vám tvorí akné a čierne bodky
  • máte rozšírené póry

Najlepší make-up na mastnú pleť

Ideálnym make-upom je logicky ten s prívlastkom „zmatňujúci“. Akú by však mal mať textúru? Najlepšie sú ľahké penové alebo tuhé make-upy, ktoré si po dôkladnom zapracovaní s pleťou dokonale sadnú. Stavte na ľahkú textúru make-upu, ktorá neupcháva póry a pod ktorou bude pleť voľne dýchať. A ak sa vám tvorí akné, vyberte si krycí make-up, ktorý pupence starostlivo prekryje.

Dôležitá je aplikácia aj starostlivosť o pleť

Pred nanášaním make-upu nezabúdajte na dôkladné vyčistenie pleti, ľahučký krém pre mastnú pleť a malinké množstvo podkladovej bázy. A ak pri aplikácii využijete štetec na líčenie alebo hubky na make-up, pamätajte na ich pravidelné umývanie. Pre dlhotrvajúci matný vzhľad potom make-up ešte jemne prepudrujte.

Vyskúšajte osvedčené make-upy pre mastnú pleť od značiek CliniqueLancôme alebo Vichy a ukážte svoju pleť v tom najlepšom svetle.