Parfémy s vôňou oudu

Objavte vzácne oud parfémy na » notino.sk

Vstúpte do sveta vôní s nádychom Ďalekého východu! Oudové vône sú sladké, vyvážené a veľmi tajomné. Ich opojné kompozície vyvolávajú pocit originality a luxusu. Oud pochádza z tých najvzácnejších stromov sveta starých až 300 rokov, ktorých silice získali vo svete kultúrny aj náboženský význam už v počiatkoch starovekej civilizácie.

Obrovský význam majú totiž nielen v parfumérstve, ale aj ako pomôcka na duchovné rozjímanie alebo na navodenie duševného pokoja.

Charakter vône oudu:

Mystická vôňa oudu je veľmi bohatá, s akordmi pižma, kadidla, dymu a s pretrvávajúcimi tónmi horkého medu a drvenej mäty.

Ako sa získava oudová vôňa:

Prchavý esenciálny olej sa získava zo vzácneho stromu Aquilaria, čiže Agarwood. V momente, keď je drevo tohto stromu napadnuté parazitujúcou hubou, začne strom na svoju obranu vytvárať príjemne voňajúcu miazgu. Z miazgy sa pomocou parovodnej destilácie získava veľmi cenený oudový olej, ktorý potom ešte nejaký čas dozrieva v sudoch.

Oudu sa často hovorí „tekuté zlato“, ten najkvalitnejší oudový olej totiž stojí viac než vzácny zlatý kov. Nechajte sa uniesť luxusnou živočíšnou vôňou Ďalekého východu a objavte svoj oud parfém aj vy! Zahaľte sa do opojnej vône plnej luxusu. Nájdite si svoj parfém oud na notino.sk aj vy!

Všetky top zložky parfémov