Parfémy s vôňou oudu

Vstúpte do sveta vôní s nádychom Ďalekého východu! Oudové vône sú sladké, vyvážené a veľmi tajomné. Ich opojné kompozície vyvolávajú pocit originality a luxusu. Oud pochádza z tých najvzácnejších stromov sveta starých až 300 rokov, ktorých silice získali vo svete kultúrny aj náboženský význam už v počiatkoch starovekej civilizácie.

 

Obrovský význam majú totiž nielen v parfumérstve, ale aj ako pomôcka na duchovné rozjímanie alebo na navodenie duševného pokoja.

Charakter vône oudu:

Mystická vôňa oudu je veľmi bohatá, s akordmi pižma, kadidla, dymu a s pretrvávajúcimi tónmi horkého medu a drvenej mäty.

Ako sa získava oudová vôňa:

Prchavý esenciálny olej sa získava zo vzácneho stromu Aquilaria, čiže Agarwood. V momente, keď je drevo tohto stromu napadnuté parazitujúcou hubou, začne strom na svoju obranu vytvárať príjemne voňajúcu miazgu. Z miazgy sa pomocou parovodnej destilácie získava veľmi cenený oudový olej, ktorý potom ešte nejaký čas dozrieva v sudoch.

Oudu sa často hovorí „tekuté zlato“, ten najkvalitnejší oudový olej totiž stojí viac než vzácny zlatý kov. Nechajte sa uniesť luxusnou živočíšnou vôňou Ďalekého východu a objavte svoj oud parfém aj vy! Zahaľte sa do opojnej vône plnej luxusu. Nájdite si svoj parfém oud na notino.sk aj vy!

celý text skryť text

Otvoriť filter Zbaliť filter

cenové rozpätie

Darčeky a akcie

Kategórie

Pre koho?

Hodnotenie

  •   6
  •   6
  •   1