Amoniak či čpavok je alkalická (zásaditá) zlúčenina vodíka a dusíka. Vo väčšine farieb na vlasy ho nájdete v podobe hydroxidu amónneho. Dokáže preniknúť hlboko do vlasového vlákna, kde vlas najprv zosvetlí a potom nafarbí. Hoci je táto zložka považovaná za bezpečnú, môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu. Šetrná farba na vlasy bez amoniaku je preto skvelou alternatívou!
Aký je rozdiel medzi farbou s amoniakom a bez? Poďme sa pozrieť na hlavné pre a proti.
Výhody:
Nevýhody:
Bezamoniakové farby na vlasy nahrádzajú túto zlúčeninu inými látkami, ako je napr. resorcinol, diaminobenzén či monoetanolamín (MEA).
Výhody:
Nevýhody:
Na trhu nájdete najrôznejšie domáce aj profesionálne farby na vlasy bez amoniaku vyvinuté tak, aby odviedli tú najlepšiu prácu s minimom poškodení.
Tieto hodnoty sú len orientačné. To, ako dlho vám farba skutočne vydrží, môže ovplyvniť veľa faktorov – ako často si umývate vlasy, aké produkty používate aj samotná kvalita vašich vlasov (zdravé vlasy obvykle držia farbu lepšie).
Na jednoduchú aplikáciu sa vám bude hodiť penová farba na vlasy bez amoniaku. Pre veľmi citlivú pokožku hlavy je dobrou voľbou na oživenie kučier farba na vlasy bez amoniaku a peroxidu, najlepšie prírodná. Ak máte vlasy už od prírody svetlé, šetrný preliv bez amoniaku a peroxidu je pre vás ideálny.
Padla vám do oka tmavá alebo blond farba bez amoniaku? Obľúbená je napríklad L’Oréal farba na vlasy bez amoniaku alebo Garnier farba na vlasy bez amoniaku. Užite si bohatý odtieň a lesk s minimálnym poškodením! Alebo si prezrite všetky farby na vlasy v našej širokej ponuke.