Prejsť na hlavný obsah

Biotín v kozmetike

Biotín alebo vitamín B7 patrí do skupiny vitagénov a ľudovo sa zvykne nazývať aj „vitamín krásy”. Stačí totiž aj mierny nedostatok tohto vitamínu v tele a na pokožke, nechtoch a vlasoch sa to rýchlo ukáže.

Ak vás trápi suchá pokožka, akné či ekzémy alebo prílišné vypadávanie vlasov a lupiny, doprajte si kozmetiku s biotínom, ktorá navracia pleti a vlasom zdravý vzhľad a krásu a pôsobí ako prevencia kožných problémov. Spoznajte silu skrášľujúcej ingrediencie, ktorá navyše spomaľuje starnutie pokožky a predčasné šedivenie vlasov!

 

Aké má biotín účinky?

Biotín je prirodzeným zdrojom energie a jeho hlavnou schopnosťou je starostlivosť o správnu štruktúru pleti a vlasov, chráni ich totiž pred škodlivými vplyvmi okolitého prostredia.

Účinky biotínu na vlasy

  • Zabraňuje vypadávaniu vlasov a podporuje ich rast.
  • Podporuje tvorbu kolagénu a pomáha spevniť vlasové vlákna.
  • Spomaľuje šedivenie vlasov a ďalšie prejavy ich starnutia.
  • Navracia vlasom hustotu, pevnosť a pružnosť.

Účinky biotínu na pleť

  • Pomáha predchádzať tvorbe akné.
  • Zabraňuje prílišnému vysušovaniu pleti a svrbeniu pokožky a je účinný v boji proti lupienke a ďalším kožným problémom.
  • Chráni pleť pred škodlivými voľnými radikálmi a podporuje tvorbu kolagénu, čím predchádza tvorbe vrások a ďalším prejavom starnutia pleti.

Kozmetika s biotínom

Potrebné množstvo biotínu telu dodávame v potravinách, ako sú kvasnice, oriešky alebo sója. Hlavne v období sezónnych zmien, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú štruktúru pleti a vlasov, je žiaduce doplniť ho aj pomocou biotínových šampónov, sér a ďalšej kozmetiky. Biotín je látka telu úplne prirodzená, preto je kozmetika s jeho obsahom vhodná aj pre citlivú pleť.

Vyskúšajte biotín na rast vlasov na jar a na jeseň, keď môže dochádzať k ich nadmernému vypadávaniu. Šampón s biotínom a kolagénom odporúčame zaradiť aj v období zvýšeného stresu, ktorý pôsobí na kvalitu vlasov a ovplyvňuje ich stav a hustotu. Po umytí vlasy nezabudnite vyživiť biotínovou maskou na vlasy, olejom či kondicionérom s biotínom.

Biotín na nechty pôsobí ako prevencia proti lámaniu a štiepeniu, podporuje ich rast a postará sa aj o zdravie nechtového lôžka. Vyskúšajte krém na ruky s biotínom alebo výživu nechtov s obsahom biotínu, ktoré odporúčame používať pravidelne hlavne v zimných mesiacoch.

Spoznajte tajomstvo vitamínu B7, ktorý nedá šancu predčasnému starnutiu pleti, vráskam ani šedivým vlasom! Vyskúšajte aj vy šampóny, masky a kondicionéry s biotínom.

Zaujímate sa o zložky kozmetiky? Prečítajte si, čo dokáže kofeín, ceramidy alebo trebárs AHA kyseliny!

celý text skryť text