Parfémy s vôňou vetiveru

Najpredávanejšie

Objavte temperamentné vetiverové parfémy na » notino.sk

Hľadáte vôňu, ktorá je známa svojimi blahodarnými účinkami pri vyčerpaní a strese? Potom si vás vetiver parfém okamžite podmaní. Rastlina vetiver je známa už od čias starovekej Indie a pre svoje upokojujúce účinky sa nazýva „olejom pokoja“. Esenciálny olej sa v aromaterapii používa dokonca na zmiernenie hnevu, hystérie a podráždenosti. Temperamentná drevitá vetiver vôňa je veľmi obľúbená hlavne pri niche parfémoch a pre svoje osviežujúce účinky je dokonalým spoločníkom v horúcich letných dňoch.

Charakter vône vetiveru:

Veľmi silná dymovo-drevitá vôňa so zemitými a čokoládovými podtónmi, ktorá vás absolútne pohltí svojím orientálnym nádychom. Vetiver pochádzajúci z oblasti Haiti má dokonca ovocné podtóny pripomínajúce sladký grapefruit.

Ako sa získava vetiverová vôňa:

Vetiver je rastlina pôvodom z Indie a Indonézie, ktorej korene dosahujú svoje aromatické maximum vo veku 12 až 24 mesiacov. Dlhé, štíhle a chlpaté korene sa oddelia od zvyšných častí rastliny, ktoré sa opäť vysadia na ďalší zber. Silica sa získava zdĺhavou parnou destiláciou koreňov sušených mimo slnečného svitu, aby si čo najviac zachovali svoju nádhernú vôňu.

Vôňa vetiveru je už po stáročia známa svojimi blahodarnými upokojujúcimi účinkami a stala sa súčasťou mnohých slávnych parfémov pre svoje nádherne drevité tóny so zemitými akordmi, ktoré obohatia každú parfémovú kompozíciu. Objavte svoju „kvapku pokoja“ a zahaľte sa do orientálnych tónov vetiverových parfémov už dnes!

Všetky top zložky parfémov