Detský šampón

Najpredávanejšie

Detské vlásky sa od tých dospelých dosť líšia. Preto by ste pre tých najmenších mali mať vždy pripravený špeciálny detský šampón. Ten svoj určite na svojho drobčeka nepoužívajte. Vybrať správny šampón pre deti nie je nič ťažké. Vlastne stačí aj veľmi málo.

Šampón pre bábätká

  • Pokožka hlavy malých bábätiek je veľmi citlivá, a preto je obzvlášť nutné používať iba špeciálne šampóny.
  • Všeobecne platí, že šampón pre novorodenca by mal byť čo najšetrnejšie a najjemnejšie - vyberajte len šampóny, ktorá nie obale uvádza, že sú pre deti od narodenia.
  • Pokožku hlavičky by mal dobre hydratovať, vlásky zanechať vláčne a ľahko rozčesať.
  • Čo sa týka frekvencie umývania, tú udržujte nízku. Častejšie, ako raz týždenne to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude potrebné ani vhodné.

Šampón pre deti

  • Základné pravidlo znie: menej je viac. Čím menej ingrediencií, tým lepšie.
  • Najlepší detský šampón nebude obsahovať alergény. Naopak jeho zloženie bude skôr minimalistické a založené na prírodných ingredienciách, ktoré vlásky a pokožku čistí a súčasne upokojujú.
  • Niektoré detské šampóny sú riešené ako produkt 2 v 1, čo znamená, že s nimi umyjete aj celé telo dieťaťa. Alebo obsahujú kondicionér, ktorý uľahčí následné rozčesávanie.

Detský šampón proti lupinám, proti všiam i pre atopikov

  • Šampón proti lupinám pre deti vám pomôže v boji najčastejšie s mastnými nánosmi na pokožke hlavy a pomôžu od nepríjemných prejavov, ktoré sú s lupinami spojené. V tejto kategórii šampónov nájdete aj detský šampón na seboreu.
  • Šampón proti všiam predstavuje ideálne riešenie tohto problému a spolu s hustým hrebeňom ide o účinnú dvojicu v boji so všami.
  • Ak dieťa trápi atopický ekzém, používajte jedine s šampóny na citlivú či priamo atopickú pokožku.

Nezabudnite na to, že najlepšie detské šampóny by nemali štiepať v očiach (v prípade šetrného zložení ani nebudú) a dôležitá je tiež zábava pri umývaní. Keď bude mať šampón navyše pekný obal, napríklad s ich obľúbeným rozprávkovým hrdinom, máte z polovice vyhrané. Na Notino určite nájdete tie pravé šampóny a sprchové gély pre deti s obľúbenými kreslenými postavičkami od značky EP Line: Mimoni, Hello Kitty, Angry Birds, Šmolkovia a ďalšie.

Tip: K šampónu si vyberte aj jemný detský kondicionér, detské ozdoby do vlasov a ďalšie produkty pre deti!

Detský šampón šetrne umýva detské vlásky a je citlivý k detskej pokožke. Vyberte si zo širokej ponuky detských šampónov a sprchových gélov pre telo a vlasy.